Mega Millions

Mega Millions

2016-12-02 12:34:29 -

Lotéria Mega Millions je druhou najväčšou lotériou v USA, hneď po legendárnom Powerball. Podobne ako iné americké lotérie, si aj Mega Millions môžete zahrať v 46 štátoch únie (alebo online cez internet). Minimálny garantovaný Jackpot je 15 miliónov amerických dolárov. Maximálny Jackpot nie je určený, rastie dovtedy kým ho niekto nevyhrá.

Lotéria vznikla v roku 1996 a spočiatku fungovala pod názvom The Big Game Mega Millions. V priebehu nasledujúcich rokov ešte párkrát zmenila meno, no od roku 2002 už si nesie svoj terajší názov Mega Millions.

Princíp lotérie Mega millions

Pravidlá lotérie sú veľmi jednoduché. Trafíte 5 hlavných čísiel, jedno dodatkové a ste niekoľkonásobný milionár. Samozrejme nie je to až také ľahké. 5 hlavných čísiel si vyberáte zo 75 možností a dodatkové číslo (Mega Ball) z ďalších 15. Vaša šanca na výhru je presne 1:258 890 850, čo je o niečo lepšie ako u konkurenčného Powerball.

Mega Výhoda

Tak ako má Powerball svoju „presilovku“ majú Mega Millions „Mega Výhodu“. V princípe ide o náhodný násobiteľ vašej výhry, ktorý sa losuje zvlášť z čísel od 2 do 5. Platí, že ak vyhráte druhú alebo niektorú z nižších cien, máte možnosť si výhru vynásobiť vyžrebovaným násobiteľom. Na Jackpot sa však Mega Výhoda nevzťahuje.

Najväčšia výhra

Najväčší Jackpot v Mega Millions padol 30. 3. 2012, keď si výhru 656 miliónov dolárov delili traja šťastní výhercovia. Ak vás zaujíma aj najvyššia výhra jednotlivca, tak 4. novembra 2014 si niekto v New Yorku prilepšil o krásnych 326 miliónov dolárov.

Ak by sa vám podarilo vyhrať prvú cenu, budete sa musieť rozhodnúť, či si výhru necháte vyplatiť hneď, alebo vám budú peniaze vyplácať postupne nasledujúcich 30 rokov.

Kde sa môžete zapojiť do lotérie cez internet

Pri používaní tejto stránky sa využívajú cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu obsahu. Používaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Stránky sú určené len pre osoby staršie ako 18 rokov.

Súhlasím